“Виливати жовч” – зазвичай ми пригадуємо жовч у негативному контексті, описуючи чиєсь недоброзичливе ставлення та злобу. Менше з тим, без жовчі ми не змогли б перетравити жири. Тому в нашому організмі задуманий спеціальний резервуар для неї – жовчний міхур. За розміром він, як куряче яйце, за формою – як груша, і може вмістити 2 столові ложки жовчі. Крім зберігання, цей орган видаляє з жовчі воду та електроліти, перетворюючи її на концентрат для більш ефективного розщеплення жирів. Мало хто в повсякденні згадує про важливу роль цього органу, але насправді є неабиякий сенс йому догоджати – захворювання жовчного міхура мають дуже неприємні симптоми.
Як підтримати здоров’я жовчного міхура?
Навіть якщо вас не турбують жодні симптоми та неполадки в роботі жовчного міхура, варто дотримуватися базових рекомендацій для здорової роботи організму без збоїв:
Якщо ви хочете, щоб ваш жовчний міхур справлявся зі своїми задачами та не турбував, позбавте його жирної їжі, солодощів, алкоголю та кави в надмірній кількості, а також негативних емоцій і стресу. Тож його здоров’я залежить від способу життя, а ваш комфорт щодня — від його роботи.