Хофітол при вагітності

Вагітність має бути особливо щасливим періодом життя для кожної жінки. Проте іноді трапляються неприємності, що погіршують загальне самопочуття вагітної та не дозволяють їй у повній мірі насолоджуватися життям. Однією з таких неприємностей є токсикоз вагітних. 

Токсикоз – це реакція організму жінки на процеси, що відбуваються у перші тижні і місяці вагітності. Перший триместр вагітності – дуже важливий, адже в організмі малюка закладаються усі внутрішні органи і системи. І саме в цей період найчастіше виникає токсикоз. Серйозну роль у виникненні токсикозу відіграє розвиток плідного яйця і ряд гормональних, метаболічних змін, що відбуваються в організмі жінки.

Хофітол при вагітності

Коли з’являється токсикоз?

Іноді ранній токсикоз розпочинається на 2-4 тижні вагітності, проте частіше — на 6-8 тижні, коли в організмі вагітної вже мають місце серйозні фізіологічні зміни. І гарна новина – триває ранній токсикоз до 16 тижня!

Пізній токсикоз виникає у другому або третьому триместрах вагітності, період його появи від 22 до 34 тижня.

Які симптоми токсикозу?

Найпоширеніші прояви токсикозу вагітних –  нудота та блювання – зустрічаються у більшості випадків. Інші прояви токсикоз включають:

  • підвищене слиновиділення;
  • загальну слабкість;
  • сонливість;
  • запаморочення;
  • зниження чи відсутність апетиту;
  • дратівливість;
  • дерматози;
  • м’язові судоми;

тощо.

Чому при токсикозі виникає нудота?

Механізми виникнення нудоти під час вагітності досі вивчені недосконало. Деякі вчені вважають, що основною причиною нудоти є підвищений рівень прогестерону та хоріонального гонадотропіну, що впливає на роботу нервової та травної систем, викликаючи нудоту і блювання.

Одним із доведених факторів вважається реакція на зростання прогестерону в організмі. Прогестерон відіграє важливу роль у розслабленні матки та захисті малюка. Проте у деяких вагітних окрім матки на прогестерон реагує і жовчний міхур, що веде до його надмірного розслаблення та неповного скорочення. Як наслідок, виникає застій жовчі і нудота. Тому на ранніх строках вагітності  варто уникати вживання смаженої і жирної їжі, яка збільшує навантаження на жовчний міхур.

Якщо до вагітності жінка мала хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, особливо пов’язані з порушенням функції печінки і жовчовивідних шляхів, ризик появи нудоти та блювання у неї буде значно вищим.

Чи можна приймати Хофітол під час вагітності?

Хофітол дозволений для прийому в період вагітності за призначенням лікаря.1 Оскільки Хофітол є оригінальним рослинним препаратом, це робить його безпечним при прийомі вагітними.

Як діє Хофітол при токсикозі вагітних?

Жовчогінні властивості Хофітолу позитивно впливають на стан здоров’я вагітних, а саме:

  • Нормалізація відтоку жовчі та її реологічних властивостей зменшує пов’язане з холестазом відчуття нудоти. Прийом Хофітолу позбавляє нудоти та нормалізує апетит у першому триместрі.2
  • Покращення реології та складу жовчі зменшує ризик формування жовчних каменів. Зі збільшенням строку вагітності ризик розвитку жовчнокам’яної хвороби (ЖКХ) зростає.3 Наступні вагітності без відновлюючої терапії та гепатопротекторної підтримки значно підвищують ризик ЖКХ.4
  • Жовчогінна дія екстракту артишоку нормалізує перистальтику кишечника вагітних, сприяючи нормалізації випорожнень.
  • Зниження холестерину крові мінімізує ризики жирового гепатозу у вагітних.5

Гепатопротекторні властивості Хофітолу реалізуються за рахунок антиоксидантної та гіпохолестеринемічної дії.

Пребіотичні властивості Хофітолу обумовлені наявністю у його складі великої кількості пребіотичного олігосахариду – інуліну.6 Нормалізація мікробіому кишечника вагітних покращує загальну роботу ШКТ, засвоєння мікроелементів та сприяє зміцненню імунітету.

Хофітол покращує діуретичну функцію нирок.1,7 Як м’який сечогінний, Хофітол допоможе вивести зайву рідину і усунути набряки.

Нефропротекторні властивості Хофітолу обумовлені також гепатопротекторною дією артишоку: покращення процесу синтезу білка в печінці сприяє нормалізації рівня альбуміну, що має велике значення для підтримки онкотичного тиску плазми крові. Нормальний онкотичний тиск дозволяє утримувати воду в кров’яному руслі, запобігаючи утворенню набряків у вагітних. 

Перед застосуванням Хофітолу обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з повною інструкцією з медичного застосування!

Декілька порад, як полегшити самопочуття при токсикозі:

  • Більше гуляйте та дихайте свіжим повітрям. 
  • Уникайте стресу, виснаження та емоційного перевантаження.
  • Гарно висипайтесь!
  • Намагайтеся правильно харчуватись, пам’ятайте про баланс білків, жирів і вуглеводів.
  • Отримайте консультацію професійного дієтолога, який допоможе скоректувати раціон.
  • Приймайте їжу невеликими порціями 5-6 разів на день.
  • Снідайте одразу після пробудження, не встаючи з ліжка.
  • Не очікуйте появи голоду. Голод посилює нудоту!
  • Пийте достатньо рідини, додайте до раціону імбирний та м’ятний чай.

Не забувайте, що при ранньому токсикозі вагітних важливе ретельне спостереження лікаря!

Література

  1. Інструкція з медичного застосування лікарського засобу Хофітол.
  2. Мурашко Л. Є., Бурлев В. А., Клименко Н. І. Застосування Хофітолу під час вагітності. Проблеми вагітності 2001 №4 с.69-72.
  3. Chloptsios, C., Karanasiou, V. et al. Cholecystitis during pregnancy. A case report and brief review of the literature. Clin Exp Obstet Gynecol. 2007
  4. Gilat, T., Konikoff, F. Pregnancy and the biliary tract. Can J Gastroenterol 14 Sup. D. 2000
  5. Panther, E., Blum, H.E. Liver diseases in pregnancy. Dtsch Med Wochenschr. 2008.
  6. Gibson, G.R., Beatty, E.R. Selective stimulation of bifidobacteria in the human colon by oligofructose and inulin. Gastroenterology 1995.
  7. Torshin, I.Y., Gromova, O.A. Expert analysis of data in molecular pharmacology. MCNMO. 2012