Вагітність має бути особливо щасливим періодом життя для кожної жінки. Проте іноді трапляються неприємності, що погіршують загальне самопочуття вагітної та не дозволяють їй у повній мірі насолоджуватися життям. Однією з таких неприємностей є токсикоз вагітних.
Токсикоз – це реакція організму жінки на процеси, що відбуваються у перші тижні і місяці вагітності.
Перший триместр вагітності – дуже важливий, адже в організмі малюка закладаються всі внутрішні органи і системи. Серйозну роль у виникненні токсикозу відіграє імунна реакція на розвиток плоду та ряд гормональних, метаболічних змін, що відбуваються в організмі жінки.
Іноді ранній токсикоз розпочинається на 2-4 тижні вагітності, проте частіше — на 6-8 тижні, коли в організмі вагітної вже мають місце серйозні фізіологічні зміни. І гарна новина – триває ранній токсикоз до 16 тижня!
Пізній токсикоз виникає у другому або третьому триместрах вагітності, період його появи від 22 до 34 тижня.
Найпоширеніші прояви токсикозу вагітних – нудота та блювання – зустрічаються у більшості випадків. Інші прояви токсикоз включають:
тощо.
Механізми виникнення нудоти під час вагітності досі вивчені недосконало. Деякі вчені вважають, що основною причиною нудоти є підвищений рівень прогестерону та хоріонічного гонадотропіну, що впливає на роботу нервової та травної систем, включаючи нудоту і блювання.
Одним із доведених факторів вважається реакція на зростання прогестерону в організмі. Прогестерон відіграє важливу роль у розслабленні матки та захисті малюка. Проте у деяких вагітних окрім матки на прогестерон реагує і жовчний міхур, що веде до його надмірного розслаблення та неповного скорочення. Як наслідок, виникає застій жовчі і нудота. Тому на ранніх строках вагітності варто уникати вживання смаженої і жирної їжі, яка збільшує навантаження на жовчний міхур.
Якщо до вагітності жінка мала хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, особливо пов’язані з порушенням функції печінки і жовчовивідних шляхів, ризик появи нудоти та блювання у неї буде значно вищим.
Хофітол дозволений для прийому в період вагітності за призначенням лікаря.1 Оскільки Хофітол є оригінальним рослинним препаратом, це робить його безпечним при прийомі вагітними.
Жовчогінні властивості Хофітолу позитивно впливають на стан здоров’я вагітних, а саме:
Гепатопротекторні властивості Хофітолу реалізуються за рахунок антиоксидантної та гіпохолестеринемічної дії.
Пребіотичні властивості Хофітолу обумовлені наявністю у його складі великої кількості пребіотичного олігосахариду – інуліну.6 Нормалізація мікробіому кишечника вагітних покращує загальну роботу ШКТ, засвоєння мікроелементів та сприяє зміцненню імунітету.
Хофітол покращує діуретичну функцію нирок.1,7 Як м’який сечогінний, Хофітол допоможе вивести зайву рідину і усунути набряки.
Нефропротекторні властивості Хофітолу обумовлені також гепатопротекторною дією артишоку: покращення процесу синтезу білка в печінці сприяє нормалізації рівня альбуміну, що має велике значення для підтримки онкотичного тиску плазми крові. Нормальний онкотичний тиск дозволяє утримувати воду в кров’яному руслі, запобігаючи утворенню набряків у вагітних.
Перед застосуванням Хофітолу обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з повною інструкцією з медичного застосування!
Не забувайте, що при ранньому токсикозі вагітних важливе ретельне спостереження лікаря!
Література