Розлади роботи печінки вважаються суттєвими проблемами для здоров’я через їх високу поширеність та підвищений ризик хронізації процесу.1
Багато людей у всьому світі живуть із захворюваннями, які вражають печінку, зокрема з цирозом, неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП), алкогольною хворобою печінки, раком печінки, печінковою недостатністю та гепатитом.2,3
Варто пам’ятати, що печінка та жовчний міхур є важливими органами детоксикації і травлення. Ці органи можна підтримувати та сприяти їх оптимальному функціонуванню за допомогою певних рослин, що мають гепатопротекторну, жовчогінну та протизапальну дію.4
Силімарин, який часто називають розторопшею, складається з групи сполук, витягнутих із насіння розторопші, включаючи силібін, силікристин і силідіанін.
Розторопшу використовують понад 2000 років для лікування захворювань жовчовивідних шляхів і печінки.
Вона сприяє детоксикації печінки та підтримує функцію жовчного міхура. Розторопша багата антиоксидантами та флавоноїдами, які допомагають захистити печінку від пошкоджень, а також покращують роботу органу та зменшують запалення.4
Лопух — це універсальна трава, яка має корисний вплив на здоров’я печінки та жовчного міхура. Це природний детоксикант, який підтримує відтік жовчі з печінки і жовчного міхура, сприяє травленню. Крім того, лопух має протизапальну дію.
Мікроскопічні водорості, що містять багато білків та натуральних вітамінів. Має гепатопротекторну дію.
Має антиоксидантні, гепатопротекторні, протизапальні, антисептичні та протигрибкові властивості.5
Імбир є коренем рослини Zingiber officinale.
Корінь імбиру є популярним кулінарним інгредієнтом, а також широко використовується як засіб для лікування багатьох захворювань, включаючи захворювання печінки.
Імбир має протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити запалення в печінці та жовчному міхурі.
Куркума має протизапальні, антиоксидантні та протипухлинні властивості, що робить цю траву популярним вибором для тих, хто страждає захворюваннями печінки.
Активна речовина – куркумін, ефективно лікує захворювання печінки, зменшуючи запалення, борючись із окислювальним стресом і сприяючи регенерації клітин.
Кульбаба – це гірка трава, яка традиційно використовується для підтримки функції печінки та детоксикації.
Має підтверджену жовчогінну дію.
Артишок – рослина, яка високо цінується в сучасній фітотерапії.7
Артишоки містять біоактивні сполуки, зокрема цинарин і цинаропікрин, які чинять ефективну гепатопротекцію, сприяють зниженню рівня холестерину, завдяки впливу на жировий метаболізм. Артишок чинить протизапальну, спазмолітичну та антиоксидантну дію. Для цієї рослини описаний навіть протипухлинний та антисептичний ефект. Артишок має виражені жовчогінні властивості, поєднуючи холеретичну та холекінетичну дію.
Оригінальним лікарським засобом стандартизованого екстракту листя артишоку є ХОФІТОЛ.8
ХОФІТОЛ поєднує жовчогінну та гепатопротекторну дії, а також сприяє зниженню рівня холестерину та глюкози крові.8
Перед вживанням лікарського засобу Хофітол обов’язково ознайомтесь з інструкцією з медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем!
Література