Порушення функції жовчного міхура

Серед захворювань та функціональних розладів травної системи особливе місце посідають проблеми з жовчним міхуром. Цей невеличкий і простий орган при дисфункції може завдати багато клопотів, а діагностика його захворювань вимагає досвіду та спеціальних методів. Досить часто проблеми починаються з банального застою жовчі, що потім може перерости навіть у жовчокам’яну хворобу.

Які симптоми при застої жовчі?

Щоб зрозуміти як лікувати жовчний міхур варто спершу встановити вірний діагноз. Розпізнати застій жовчі (холестаз) важливо на ранніх стадіях, щоб уникнути ускладнень. Розгляньмо основні прояви цього стану.

  1. Жовтяниця

Один із найпомітніших симптомів — пожовтіння шкіри та склер очей. Це відбувається через накопичення білірубіну в крові, який не може виводитися разом із жовчю.

  1. Свербіж шкіри

Через накопичення жовчних кислот виникає інтенсивний свербіж, особливо вночі. Це один із ранніх симптомів холестазу, який може передувати жовтяниці.

  1. Темна сеча та світлий кал

Через порушення відтоку жовчі у кишківник кал втрачає свій характерний колір, стаючи сіруватим або глинистим. Сеча, навпаки, набуває темного кольору через підвищений рівень білірубіну.

  1. Біль у правому підребер’ї

Тупий або ниючий біль може свідчити про збільшення печінки або розтягнення жовчних проток. Він може посилюватися після вживання жирної або смаженої їжі.

  1. Відчуття важкості та здуття

Застій жовчі призводить до порушення травлення жирів, що викликає дискомфорт у шлунково-кишковому тракті: здуття, метеоризм та відчуття переповнення.

  1. Гіркота в роті

Особливо вранці або після прийому їжі може з’являтися відчуття гіркоти, яке пов’язане з потраплянням жовчі у шлунок і стравохід.

  1. Зниження апетиту та нудота

Порушення відтоку жовчі може спричинити нудоту, блювання та втрату апетиту.

Як уникнути застою жовчі?

Окреме важливе місце займає профілактика захворювань жовчного міхура, адже хворобу легше попередити, ніж лікувати. Якщо раніше проблем з жовчним міхуром, печінкою або підшлунковою у вас не було, а гастроентеролог не впізнає вас на вулиці, шанси уникнути холестазу досить великі. Варто дотримуватися балансу в харчуванні, не налягати на жирні та смажені страви, підтримувати фізичну активність і нормальну вагу тіла, пити достатньо рідини та не влаштовувати травній системі випробувань. 

Якщо ж ви маєте певні захворювання або функціональні порушення в роботі гепатобіліарноїгепато-біліарної системи, тоді найкращим другом та порадником для вас має стати гастроентеролог і дієтолог. Варто зрозуміти, що у кожного з нас є свої «слабкі місця», однак розуміючи власні особливості ми можемо легко попередити невдачі та не втрачати смак життя! 

Складіть свій перелік гастрономічних табу та в першу чергу пам’ятайте про помірність, адже частіше навіть не якість, а кількість їжі грає вирішальну роль. Періодично відвідуйте лікаря і проходьте профілактичне обстеження, а дотримання загальних рекомендацій дозволить вам уникнути загострень та непередбачених збоїв.

Як почистити жовчний міхур?

Якщо ви маєте застій у жовчному міхурі, варто подумати про його очищення! Ось важливі поради, що допоможуть вам:

  1. Не займайтеся аутодіагностикою, відвідайте лікаря та пройдіть необхідне обстеження.
  2. УЗД черевної порожнини та біохімічний аналіз крові дозволять лікарю зрозуміти від чого треба чистити ваш жовчний міхур. Значення діагностики важко переоцінити, оскільки вона дозволяє виявити камені у жовчному міхурі та дослідити їх на розмір, міцність і склад.
  3. За результатами діагностики лікар може призначити вам очищення жовчного міхура: жовчогінні засоби, такі як Хофітол, препарати урсодезоксихолевої кислоти, гепатопротектори та ін.
  4. Пам’ятайте, що при наявності каменів у жовчному міхурі прийом жовчогінних засобів може бути небезпечним та привести до розвитку гострого холециститу!
  5. В період коли ви «очищуєте жовчний» обов’язково дотримуйтесь призначеної дієти та пийте достатньо рідини.
  6. Після закінчення прийому препаратів обов’язково повторіть діагностику, щоб зрозуміти чи вдалося вам ефективно почистити жовчний міхур та налагодити роботу жовчовивідної системи.

Дотримання рекомендацій лікаря та здоровий спосіб життя допоможуть вашому травленню та щоденним гастрозадоволенням.

Перед використанням лікарського засобу Хофітол обов’язково ознайомтеся з інструкцією з медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем!