Травна система є одним з основних джерел щоденного задоволення. Хто ж не любить поїсти смачненького? Однак, захворювання та функціональні розлади в роботі цієї системи здатні швидко змінити фарби гастрономічних радощів на біль та дискомфорт.
Однією з розповсюджених проблем з ШКТ є холецистит. Удвічі частіше зустрічається холецистит у жінок ніж у чоловіків. Це пов’язано передусім з гормональними особливостями:
Також серед причин вищої частоти холециститу у жінок варто вказати жовчокам’яну хворобу (ЖКХ), вагітність, індивідуальну генетичну схильність та вплив факторів способу життя.
Холецистит у чоловіків є менш розповсюдженим, серед причин варто вказати ЖКХ, алкогольне ураження печінки та жовчовивідних шляхів, порушення ліпідного обміну, ожиріння, а також запальні та інфекційні захворювання ШКТ.
Основні причини холециститу
Як і більшість захворювань, холецистит може мати гострий та хронічний перебіг. Тож спробуємо трохи розібратися:
Загострення хронічного холециститу
Тим, хто має хронічні розлади в роботі жовчного міхура та жовчовивідної системи варто бути пильними та дослухатися до свого організму, адже загострення холециститу може застати зненацька і досить різко змінити усі плани.
Серед причин варто виділити:
Які симптоми загострення холециститу?
Якщо ви помітили у себе ці симптоми негайно зверніться за медичною допомогою! Чим швидше розпочнеться лікування холециститу, тим кращим буде результат! Навпаки, стратегія «трошки потерплю, скоро саме мине» може призвести до розриву жовчного міхура, перитоніту та інших небезпечних ускладнень.
Як лікувати холецистит?
Першим правилом лікування холециститу є консультація гастроентеролога та хірурга (за необхідності). Кваліфіковані спеціалісти мають провести комплексне обстеження вашого ШКТ і встановити точний діагноз.
Правило номер 2 – дотримання стратегії лікування, яке визначив спеціаліст. Хронічний холецистит потребує тривалого комплексного лікування та зміни харчових звичок. У разі гострої форми дослухатися до лікаря є просто життєво необхідним. Якщо ви ще не дійшли до лікаря, дивіться перше правило!
Третім правилом лікування холециститу є дотримання загальних рекомендацій: