Хофітол таблетки або розчин?

Хофітол – це оригінальний рослинний лікарський засіб, що використовується при хворобах жовчних шляхів (ЖШ) та печінки.1 

Дія Хофітолу обумовлена набором біоактивних речовин, які містяться у складі листя артишоку польового. Ефекти препарату – жовчогінний, гепатопротекторний та сечогінний, зниження рівня глюкози, холестерину, сечовини в плазмі крові.1

Хофітол таб. чи розч.

Коли застосовують Хофітол?

Препарат застосовують для покращення жовчовидільної та сечогінної функцій при хворобах ЖШ, печінки та нирок:1

  • ДЖВШ. 
  • Хронічне запалення жовчного міхура.
  • Цироз.
  • Хронічні захворювання: гепатит, нефрит, ниркова недостатність.

Які переваги Хофітол?

Це оригінальний лікарський засіб, з Франції, що має великий досвід застосування при хворобах ЖШ та печінки. Основою Хофітолу є стандартизований екстракт артишоку польового. 

Стандартизація процесу виготовлення рослинного екстракту відіграє важливу роль у клінічній ефективності лікарського засобу, тому що кожна партія Хофітолу, яка потрапляє на полички аптек містить стандартну кількість діючих речовин з відомим терапевтичним ефектом. Тому, обираючи Хофітол, пацієнт може бути впевненим у якості та ефективності лікування.2

Чи є різниця між формами випуску лікарського засобу ХОФІТОЛ ?

Хофітол має 2 форми випуску – таблетки та розчин. 

Це зручно, оскільки лікар та пацієнт можуть обрати Хофітол таблетки, або Хофітол розчин, в залежності від клінічної ситуації та вподобань самого пацієнта.

Оцінюючи переваги тієї чи іншої форми випуску препарату Хофітол, слід нагадати про головні відмінності між ними:

Хофітол таблетки – 1 таб. – 200 мг водного екстракту листя артишоку та допоміжні речовини, що детально перераховані в інструкції. Для дорослих призначається по 1 – 2 таб. 3 рази на добу, тобто добова доза препарату становить – 1 200 мг.1

Хофітол розчин – 1 мл р-ну містить 200 мг густого водного екстракту артишоку польового та  додаткові компоненти, серед яких варто виділити етиловий спирт. Для дорослих призначається по 5 мл 3 рази на добу, тобто добова доза препарату становить – 3 000 мг.1

Переваги таблеток Хофітол.

Рекомендовані для прийому дорослими та дітьми від 6 років.

Мають м’яку дію, оскільки  добова доза при прийомі таблеток буде меншою, тому холеретичний та холекінетичний ефект буде помірним.

Можна приймати водіям, адже таблетки Хофітол не впливають на швидкість реакції. Потрібно пам’ятати, що Хофітол розчин має в складі етанол, який можливо впливатиме на швидкість реакцій при керуванні транспортом.

Зручність у використанні. Це важливо пацієнтам, які працюють і ведуть активний спосіб життя, адже таблетки набагато зручніше взяти з собою, а прийом не потребує приготування. 

Можна приймати хворим з алкогольною залежністю. Адже таблетки Хофітол не містять етилового спирту.

Які переваги має Хофітол розчин?

Р-н рекомендовано для застосування внутрішньо дорослим та дітям від 12 років.

Має більш виражену дію, оскільки  добова доза при прийомі розчину буде більшою у 2,5 рази.

При порушенні ковтання. Розчин краще підійде пацієнтам у яких з тих чи інших причин ускладнений, або порушений процес ковтання. До цієї категорії варто віднести людей похилого віку та “лежачих” хворих.

Магія приготування. 

Перед прийомом розчин необхідно збовтати та розвести водою, що привертає увагу пацієнта до процесу лікування і одужання.

Хофітол р-н має в складі етанол, тому уникайте вживання алкогольних напоїв. 

Перед застосуванням препарату обов’язково ознайомтеся з інструкцією до застосування та проконсультуйтеся з лікарем.

Література

  1. Інструкція з медичного застосування лікарського засобу Хофітол
  2. Joanne Barnes, Linda A Anderson, J David Phillipson. Herbal Medicines. Third edition. Royal Pharmaceutical Society of Great Britain. RPS Publishing 2007.